פסיכיאטר

מחפש עזרה של פסיכיאטר

אנשים רבים משתמשים במונחי פסיכיאטר ופסיכולוג כמילים נרדפות, אבל יש מקצועות הבדל גדולים ומגוון רחב של אפשרויות טיפול שהם מספקים. פסיכיאטרים הראשונים מאומנים היטב רופאים, ולאחר מכן הם להשלים הכשרה מיוחדת בפסיכיאטריה או לטיפול במחלות והפרעות נפשיות ורגשיות. הם יכולים לספק פסיכותרפיה וייעוץ, והם יכולים גם לרשום תרופות. הפסיכולוג לא יכול לרשום תרופות שהם עושים בדרך כלל אפילו לא רופאים יכולים להיות הדוקטורט שלהם בפסיכולוגיה.

תפקידו של המטפל הוא לעזור לאנשים עם בעיות נפשיות יכולים לכלול טיפול בדיכאון, שימוש בסמים, הפרעות התנהגות, הפרעות קוגניטיביות, תפיסתי ומצבים בריאותיים נלווים. אנשים רבים המליצו שירותים פסיכיאטריים באמצעות רופאי משפחה; עם זאת, אנשים יכולים גם לעשות מינוי לעצמם אם הם מודאגים לגבי בעיות בריאות נפש משפיעות על חייהם. בדרך כלל, מטופלים רוב החולים במסגרת אשפוז יום, תרופות שקיבלו ופסיכותרפיה או טיפול מקצועי אולי רק. במצבים מסוימים, במיוחד עם סוגים של הפרעות קוגניטיביות, רגשיות או תפיסתי עשוי להיות ביקוש משמעותי לטיפול באשפוז.

ברוב של תכנית הטיפול יתחילו בבדיקת בריאות ומצב נפשי נרחב. זה יכול לכלול גם את הדרישה של בדיקות בריאות רפואיות כמו בדיקות דם ובדיקת שתן כדי לשלול מצבים רפואיים שיכול להשפיע על בריאות נפש. הערכת סיכון להתאבדות יכולה להסתיים גם אם יש פרט דאגה עשוי להיות סביר לשקול לפגוע בעצמם או מישהו אחר. במהלך ראיון ראשוני זו תנהל ביקורת עומק פסיכיאטר טובה מאוד של היסטוריה הרפואית, אישי ומשפחתי של הפרט. לא כל פגישה ראשונית זו מתבצעת עם הרופא, חבר צוות העוזר או עשוי לאסוף נתונים לביקורת רופא, במיוחד בבתי חולים גדולים, במרפאות ובבתי חולים.

ברגע שההערכה הושלמה ותכנית הטיפול הראשונית פגישה תפותח. זה עשוי לכלול סוגים רבים ושונים של אפשרויות ורכיבים. המצב שבו יש התמכרות או בעיות בריאות נפש שיקום או אשפוז משמעותי עשוי להיות הצעד הראשון בתכנית. ברוב המקרים, אם כי לא בכל המקרים, המטופל ייפגש על בסיס קבוע עם פסיכיאטר אחד יועץ או כמה פעמים בחודש, בעיקר בנושאים של טיפול רגשי, התנהגותיים או קוגניטיבית. מפגשים אלה הם בדרך כלל אחד-על-אחד בהתחלה, אבל הם יכולים להיות מועברים מפגשים קבוצתיים עם שיפור הדרגתי באיש.

תרופות שנקבעו בשיתוף עם שיטות פסיכיאטריות נפוצות פסיכותרפיה. תרופות נוגדות דיכאון נוטות או תרופות שהוא להופיע במצב רוח, שליטת חרדה או מגבלה ולמנוע תפיסות שגויות והזיות. כאשר המטופל הוא על סוגים אלה של תרופות הפגישות תכופות הרופא שלך הן הכרחיות על מנת להבטיח את התרופה פועל ביעילות נבחר המינון הנכון. שילובים של תרופות גם צריכים להיות במעקב צמוד כמה שיותר תרופות פסיכיאטריות יכולות להיות תופעות לוואי משמעותיים בעת שימוש בשילוב עם מרשם אחר או על התרופות נגד.

יש התמחויות שונות בתחום הפסיכיאטריה. אלה כוללים את הטיפול בסוגים שונים של התמכרויות, כמו גם לטיפול בהפרעות אכילה כגון אנורקסיה, בולימיה ובולמוסי אכילה. נוירופסיכולוגיה מתמחה בטיפול בבעיות נפשיות הם התוצאה של מחלות, תנאים ונזק נוירולוגים. פסיכיאטר יכול להתמחות בפסיכיאטריה משפטיים וזה חשוב בדיני המשפחה ופליליים, ואנשי מקצוע אלה לעתים קרובות לעבוד עבור שירותי בית משפט הוא לספק טיפול, הערכה וחוות דעת מקצועית על מצבו הנפשי של אדם.


כסופר, סנדי וינסלו חולק מידע

בריאות נפש. פסיכיאטר מספק מגוון רחב של אפשרויות טיפול בחולים עם מגוון רחב של בעיות רפואיות ונפשיות.

קשור Psychiatrist מאמרים